Bańka chińska jest dobra nie tylko na brzuch i cellulit. Stosuje się ją również w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy dolegliwości mięśniowych. Bańka chińska ma wiele wspólnego z bańkami akupunkturowymi (leczniczymi), które stosuje się w medycynie ludowej w przypadku leczenia wielu dolegliwości.
Usuwanie cellulitu bańką chińską jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Wszystko dlatego, że masaż bańką chińską pozwala w szybkim czasie i w prosty sposób pozbyć się skórki pomarańczowej lub wyraźnie zmniejszyć jej widoczność.
Masaż bańką chińską w domu to skuteczny sposób na pozbycie się np. cellulitu. Masaż bańką chińską, wykorzystujący metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek, doskonale poprawia ich ukrwienie, wyraźnie zmniejszając nie tylko skórkę pomarańczową, lecz także rozstępy.
Bańki chińskie wykorzystywane są m.in. w celu masażu leczniczo-relaksacyjnego. Bańki zmniejszają napięcie mięśniowe, które powoduje np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała.
bóle kręgosłupa
dolegliwości mięśniowe
problemy ze stawami
bóle różnego pochodzenia (w tym migrenowe i nerwobóle)
dolegliwości płucne
problemy z ukrwieniem
Masaż bańką chińską jest oparty na zasadach starożytnej medycyny chińskiej i polega na wykorzystaniu podciśnienia. Poprzez zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, masaż poprawia mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową, przyspieszając tym samym proces lipolizy. Ponadto wygładza i ujędrnia skórę oraz usuwa toksyny z organizmu, które są główną przyczyną skórki pomarańczowej. W związku z tym bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako zabieg antycellulitowy, lecz także ujędrniający i modelujący sylwetkę.
W miejsca, które będziesz masować, wmasuj oliwkę – najlepiej z dodatkiem składników antycellulitowych, takich jak: kofeina, l-karnityna, zielona herbata, algi morskie czy wyciąg z bluszczu. Preparat ułatwi płynne przesuwanie bańki po skórze.
Dopasuj rozmiar bańki do miejsca, w którym będzie stosowana i do wielkości swojej dłoni. Musisz ją wygodnie i jednocześnie stanowczo trzymać, gdyż zabieg jest dość intensywny.
Podgrzej bańkę w ciepłej (ok. 40 st. C.) wodzie – najlepiej zanurz ją w całości. Następnie wyciągnij i szybko osusz.
Aby rozpocząć masaż, należy przyssać bańkę do skóry. W tym celu przystaw bańkę do wybranego punktu na ciele, np. na udach, uciśnij dwoma kciukami jej wierzchołek i przyciśnij do ciała. Podciśnienie wytwarzane w bańce pozwoli na przyssanie się do skóry. Początkowo masaż bańką chińską może być bolesny, dlatego warto zacząć od masażu mniejszą bańką i stopniowo przechodzić do większej.
Zacznij od usuwania cellulitu na udach – przyssij bańkę nad kolanem i wolno przesuwaj ją ku pachwinie ruchem linearnym: z dołu w górę, w linii prostej, przesuwając się w kierunku zewnętrznej strony nogi. Jeśli na mięśniach ud pojawi się przekrwienie, oznacza to, że bańka rzeczywiście prawidłowo została przystawiona. Jeśli bańka się odklei, zassij ją na nowo. Jeśli na skórze pojawią się siniaki, zmniejsz stopień zassania bańki.
Siła ssąca i mechaniczne przepychanie bańki sprawia, że zabieg poprawia: mikrokrążenie krwi w skórze, rozbija tkankę tłuszczową, wygładza oraz ujędrnia skórę.
Aby odessać bańkę, należy delikatnie włożyć do niej palec, by dopuścić powietrze do środka. Nie wolno wyciągać bańki na siłę. Wykonaj masaż na drugim udzie.
Ponownie wykonaj masaż obu ud, tym razem ruchami okrężnymi – bańkę przemieszczaj kolistymi ruchami od kolana w kierunku pośladków, a następnie skieruj ją w stronę kolana i przemieszczaj bańkę ku zewnętrznej stronie ud.
Wykonaj masaż techniką ósemek. Wykonuj bańką ruchy w kształcie 8, kierując się od wewnętrznej do zewnętrznej strony nogi.
Po odessaniu bańki z ud, wykonaj antycellulitowy masaż brzucha. Posmaruj skórę antycellulitowym olejkiem i zassij bańkę w dolnej części brzucha. Następnie kolistymi ruchami przesuwaj bańkę ku górze (powinnaś czuć lekki opór. Jeśli czujesz ból, oznacza to, że bańka została źle zassana). Pamiętaj, że przy masażu brzucha należy masować zawsze zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W ten sposób unikniesz problemów żołądkowych.
Odessij bańkę i wykonaj 10-minutowy ręczny masaż brzucha, kolistymi ruchami.
Efektem godzinnego zabiegu jest znacznie zmniejszony, a w niektórych przypadkach nawet zlikwidowany, cellulit oraz zredukowany obwód tych części ciała, które były poddane masażowi. Tego typu zabieg stosowany systematycznie na uda, brzuch i pośladki modeluje sylwetkę i ujędrnia skórę.
Przeciwwskazania do masażu bańką chińską
- gorączka nieznanego pochodzenia
- choroby nowotworowe i zakaźne
- padaczka, zespół odstawienia alkoholu czy narkotyków
- stwardnienie rozsiane (SM) w okresie nowego rzutu choroby
- przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (włączając w to siniaki i obrzęki niewiadomego pochodzenia)
- hemofilia
- cera naczynkowa
- niewydolność krążenia (np. zapalenie żył i żylaki), a także nadciśnienie tętnicze, wady serca i choroby serca
- miesiączka
- ciąża
- wiek (nie wykonuje się masażu u osób powyżej 80. roku życia)
Dodaj komentarz